Cilt Alerjisinde Bakım
Cilt Alerjisinde Bakım
admin   |    Kasım 1, 2017  Uncategorized

Birçok cilt alerjisinde görülebilen kaşıntı, kızarıklık, cilt döküntüleri oldukça rahatsızlık verici ve stres yaratıcı olabilir. Bununla birlikte cilt alerjilerinden kaynaklanan bu gibi semptomları hafifletmek için bazı basit teknikler de bulunmaktadır. Ciltte alerjik reaksiyon belirtileri ve düzeyi kişiden kişiye değişebilir. Fakat cilt alerjisi sorunu yaşan herkesin atabilecekleri basit adılar bulunmaktadır.
Siz de bir cilt alerjisi sorunu yaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
1. Cildinizdeki herhangi bir tahrişi yok etmek için cildinizi hemen yıkayın. Cildinizi yıkarken önce ellerinizi iyice yıkayın. Kirlenmiş ellerinizle yüzünüze ve gözlerinize dokunmayın.
2. Bir tane antihistamin tablet alın. Antihistaminler vücutta alerjik reaksiyonları körükleyen histaminleri durdurur.
3. Cildinizi yatıştırmak için topikal bir kortizon kremi kullanın. Kortizon kremler çoğu cilt tahrişlerini yatıştırabilir. Eğer cilt alerjisine veya tahrişlere yatkınsanız bunu sürekli yanınızda bulundurmanızda fayda vardır.
4. Cildinizi yatıştırmak için hafif bir nemlendirici uygulayın. Sert kimyasallardan kaçının. Aloe vera jel gibi doğal ürünler en iyi seçenektir.
5. Eğer cilt alerjisi semptomlarınız geçmezse veya daha da kötüleşirse hekiminize danışın. Çoğu cilt alerjisi reaksiyonları bir sorun teşkil etmese de yine de kimi zaman hemen tedavi gerektiren daha acil bir durum da olabilir.

Comments ( 0 )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir