Koro sendromu nedir?
Koro sendromu nedir?
admin   |    Mayıs 11, 2018  Genel

Penisin veya kadınlarda vulvanın ve göğüslerin bedenin içine çekileceği ve bunun belki de ölümüne neden olacağı şeklinde ani ve yoğun kaygı dönemi” olarak tanımlanır. Son zamanlarda genital organların içeri çekilmesinin sadece etno-kültürel inançlarla ilgili olmayıp, akut anksiyetenin ve beklenen felaket ya da ölüm korkusunun dramatik bir ifadesi de olduğu konusunda bir fikir birliği görülmektedir.

Her 3 kişiden biri cinsellikte bu problemi yaşıyor!

Koro sendromunun nedeni ve belirtileri nedir?

Koro hastalığının nedeni nedir dendiğinde genelde kültüre bağlı bir sendrom olduğu söylenmektedir ancak genital organların geri çekilmesi korkusunun yalnızca “kültüre bağlı” olmadığını bilmek gerekir.

Koro sendromu, anksiyetenin birçok belirtisinden biridir.Böyle bir durumda tek başına bir hastalıktır ve belirtileri net bir şekilde şunlardır diyemeyiz.  Bu yüzden genital geri çekilme korkusuyla birlikte olan anksiyete bozukluğu denmesi daha doğru olacaktır.

Koro hastalığı derin kaygıya neden olur. Aşırı alkol tüketimi, yaşanan travmalar, panik düzeyinde şiddetli anksiyete, kültürel inançlar gibi birçok nedeni vardır.

Bel soğukluğu nedir?

Comments ( 0 )

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir